O SPOLOČNOSTI CENOVÁ PONUKA PARTNERI REFERENCIE SPLÁTKY RADY TRIOTEAM KONTAKT

EXTERIÉROVÉ ŽALÚZIE / DIPLOMAT 50

Žalúzie Diplomat 50

Exteriérové žalúzie Diplomat sú najstarší druh vonkajších žalúzií, ktorý umožňuje plynulú reguláciu osvetlenia a zabraňuje prehrievaniu interiéru. Z hľadiska použitia v exteriéri sú nenáročné na stavebnú predprípravu, nakoľko výška nábalu v porovnaní s ostatnými typmi exteriérových žalúzií minimálne znižuje svetlosť okien. Štandardné hliníkové lamely v tvare písmena „U" týchto žalúzií sú polohovateľné a fixované pomocou lanka v PVC puzdre. Mechanizmus ukrytý v hornom profile je chránený pred poveternostnými vplyvmi, nakoľko sa profil otvorenou časťou montuje priamo do stropu, čo zamedzuje aj riziku tvorby osích hniezd v otvorenej časti profilu.

Vonkajšie žalúzie s označením Diplomat 50 mm sú určené na exteriérové tienenie menších plôch a na zabránenie nežiaducim pohľadom. Z hľadiska zníženej odolnosti voči vetru, však odporúčame skôr použitie masívnejších lamiel typu Prominent. Hliníkové lamely majú šírku 50 mm a v otvoroch pre lanká môžu byť vložené plastové lamelové vložky k zníženiu hlučnosti. Lamely sú štandardne dodávané v 5 farebných odtieňoch (biela, strieborná, hnedá, slonová kosť, hráškovo zelená). Lamely sú po výške fixované oceľovým ľankom v PVC puzdre, čím sa minimalizuje hlučnosť lamiel vplyvom vetra. V hornej lište je lanko uchytené pomocou zaisťovacej skrutky. a v spodnej časti rámu okna je uchytené v pozinkovanom rohovom vodidle lanka pomocou napínacej zaisťovacej skrutky.

Máme bohaté skúsenosti aj s riešením atypických exteriérových žalúzií a vieme pre Vás pripraviť riešenie na mieru. Odporúčame Vám vhodný typ exteriérového tienenia v závislosti od Beaufortovej stupnice vetra a klasifikácie zaťaženia žalúzií vetrom podľa DIN EN 13659 a EN 1932.


Technické údaje :

Horný a spodný profil žalúzie je vyrobený z valcovaného plechu a sú farebne upravené exteriérovou vypaľovanou farbou. Fixácia lamiel je zabezpečená pomocou poplastovaného oceľového lanka v otvoroch na lamelách. Pre zníženie hlučnosti vo vetre je možné si objednať plastové vložky lamiel. Vodiace lanká sú kotvené pomocou oceľových konzol s jednoduchými alebo šponovacími maticami. Exteriérové horizontálne žalúzie Diplomat 50 je možné ovládať nekonečnou šnúrou, kľukou, tyčkou a šnúrou alebo v prípade motorického ovládania diaľkovým alebo stenovým spínačom. Lamely žalúzie sú vyrobené zo zlatiny hliníka, ich hrúbka je 0,25 mm. Sú obojstranne povrchovo upravené exteriérovou farbou. Vyťahovacia páska a rebríček sú vyrobené z terylénu s UV-stabilnou úpravou.

Dôležitou súčasťou ceny motorických žalúzií sú aj motory a ovládacie príslušenstvo. Spoločnosť K-system vybavuje exteriérové žalúzie výhradne francúzskymi motormi značky SOMFY s 5 ročnou zárukou. Viac informácií o motoroch Somfy ako aj o ovládaní žalúzií nájdete na www.somfy.cz. SOMFY je najväčším svetovým výrobcom motorov. Spoločnosť K-system už niekoľko rokov po sebe získala ocenenie najväčší slovenský výrobca motorických žalúzií. Až 99 % všetkých exteriérových žalúzií odchádza z výrobného areálu v Žiari nad Hronom s motorom a ďalšími prvkami komfortného ovládania.

Krycie plechy žalúzií značky K-system sú vyrobené z kvalitného hliníkového plechu hrúbky 1,6 až 2 mm v závislosti odpožiadaviek a odporúčame ich vždy povrchovo upraviť. Pri úprave práškovými farbami je vždy urobená chemická predúprava povrchu. Hliník podlieha oxidácii, v prípade použitia surového plechu, bez povrchovej úpravy, môže po čase zoxidovaná vrstva vplyvom vlhkosti začať stekať a vytvárať smuhy po fasáde. Táto závada nie je odstrániteľná!

Kotviaci materiál a jeho kvalita je nemenej doležitou súčasťou exteriérovej žalúzie. Pri montáži používame výhradne certifikovaný spojovací a kotviaci materiál, ktorý je zárukou pevných spojov a kotvenia. Nosné "U" (L)  konzoly, ktoré používame pri montáži sú vyrobené z kvalitnej zliatiny AlMgSi 0,5 tvarového prierezu čo im dáva vysokú tvarovú stálosť a potrebnú pevnosť.

Maximálne a minimálne rozmery

Druh ovládania

Nekonečná šnúra

Tyčka a šnúra

Kľuka

Motor

min. šírka

400 mm

400 mm

460 mm

700 mm

max. šírka

2 500 mm

2 500 mm

2 500 mm

2 500 mm

max. výška

2 500 mm

2 500 mm

2 500 mm

2 500 mm

max. plocha

4 m2

4 m2

4 m2

4 m2

Výška stiahnutej žalúzie a doporučená výška plechu (v mm)

Výška

do 500

501-750

751-1000

1001-1250

1251-1500

1501-1750

1751-2000

2001-2250

2251-2500

Zväzok

70

75

85

90

95

100

110

120

130

Plech

90

90

90

110

110

110

110

130

130

Výška stiahnutej žalúzie, BF s PVC vložkami (v mm)

Výška

do 500

501-750

751-1000

1001-1250

1251-1500

1501-1750

1751-2000

2001-2250

2251-2500

Zväzok

80

95

105

120

135

150

165

180

195

Plech

100

100

110

130

140

160

170

190

200


Používanie a údržba :

Z dráhy chodu žalúzií odstráňte všetky prekážky, ktoré by mohli brániť spusteniu alebo naopak vytiahnutiu žalúzie. Podľa výberu ovládania sa exteriérové žalúzie spúšťajú a vyťahujú pomocou kľuky umiestnenej na ráme okna, otáčaním doľava alebo doprava, potiahnutím nekonečnej šnúry, v  prípade motorických žalúzií prostredníctvom diaľkového ovládača alebo stenového spínača.  Krajné polohy žalúzií sú nastavené dorazom vo vnútri žalúzie. Všetky pohyblivé časti sú samomazné. Nepoužívajte žiadne mazacie tuky! Pri väčšej rýchlosti vetra žalúzie vytiahnite do hornej polohy, elektromotorické žalúzie vybavené veterným snímačom budú automaticky vytiahnuté do hornej polohy. Na poškodenie žalúzií živelnou pohromou sa nevzťahuje záruka. Mierne šikmý chod žalúzie v tolerancii +- 10mm u exteriérových žalúzií nie je závadou. Prach a hrubé nečistoty z lamiel odstráňte pomocou vody s prídavkom saponátu.

V žiadnom prípade neošetrujte exteriérové žalúzie pomocou drôtenky alebo podobným spôsobom, nakoľko by mohlo dôjsť k poškriabaniu vrchnej ochrannej vrstvy a tým ku znehodnoteniu žalúzie.

V zimnom období sa neodporúča exteriérové žalúzie vyťahovať. Dôvodom je možné primrznutie spojov, spodného profilu o parapet následkom čoho môže byť pretrhnutie textílií, alebo iné poškodenie žalúzií. Preto vo vlastnom záujme prekontrolujte, či žalúzie nie sú primrznuté, alebo zaťažené snehom. Na poškodenie vplyvom primrznutí, alebo vplyvom preťaženia primrznutým snehom sa nevzťahuje záruka. V zimnom období sa odporúčajú vypnúť automatické systémy, výnimkou sú bezpečnostné systémy napr. napojenie na veterný senzor.

Všeobecné záručné podmienky :

Spoločnosť K-system dodáva exteriérové horizontálne žalúzie vyrobené na mieru. Žalúzie Vám zamerajú a odborne namontujú nami vyškolení montážni pracovníci. Váš dopyt adresujeme najbližšej montážnej firme vo Vašom okolí.

    Záruka zahŕňa chyby výrobného charakteru a materiálové chyby, ktoré bránia funkčnosti výrobku.
    Výrobca nepreberá žiadnu zodpovednosť za následné škody ani zodpovednosť výrobcu za výrobok nad rámec slovenského práva.
    V prípade, že je chyba výrobku zjavná už po rozbalení výrobku, výrobok nemontujte a ani si ho nenechajte namontovať a bez meškania reklamujte u svojho dodávateľa.
    Záruka sa nevzťahuje na stratu pôvodného zafarbenia na neviditeľných miestach, zmenu farby a vyblednutie zapríčinené slnkom, kondenzáciou, kyslým dažďom, slanými kvapkami alebo akýmikoľvek podmienkami, ktorých výsledkom je korózia alebo zmena materiálu, prirodzené variácie farby látky ako aj hliníka a drevo dekóru a nezávažné nedokonalosti, ktoré nijako podstatne nezhoršujú vzhľad.
    Záruka sa nevzťahuje na akékoľvek nedokonalosti z pohľadu zákazníka, ktoré sú spôsobené dodržaním výrobného postupu a platných noriem. V prípade dodávky atypických výrobkov je potrebné rátať s určitými obmedzeniami pri manipulácii a tieto obmedzenia nemôžu byť predmetom reklamácie.
    Záruka výrobcu sa tiež nevzťahuje na chyby alebo škody, ktoré sú priamym alebo nepriamym dôsledkom:

a)    nesprávnej montáže (záruku preberá montážna firma)
b)    nesprávneho používania a nedodržania návodu na obsluhu a údržbu
c)    použitia nevhodných náhradných dielov, príslušenstva alebo zdrojov (napr. zdroj elektrického napätia)
d)    prevozu alebo akéhokoľvek iného druhu manipulácie
e)    zásahu do mechanizmu alebo úpravy výrobku
f)     živelnej pohromy

PRODUKTY

PLASTOVÉ OKNÁ

HLINÍKOVÉ OKNÁ

DREVENÉ OKNÁ & DVERE

VCHODOVÉ DVERE PRE "RD"

VSTUPNÉ BRÁNY & DEK SYSTÉMY

SCHODISKOVÉ STENY - KOPILITY

HST - POSUVNO ZDVIŽNÉ DVERE

PSK - POSUVNO SKLOPNÉ DVERE

SPRÁVNA JE MONTÁŽ 3+

ROLETY EXTERIÉROVÉ

EXTERIÉROVÉ ŽALÚZIE

DOPLNKY KU OKNÁM

SEALECTION®

TAGY

PLASTOVÉ OKNÁ HLINÍKOVÉ OKNÁ POZÁRUČNÝ SERVIS OKIEN OKNÁ A DVERE BRATISLAVA
CENOVÁ PONUKASPLÁTKYKONTAKTPOŠLI ZNÁMEMU

Všetky práva vyhradené © 2019 www.trioteam.sk, powered by enable
tvorba web stránky, tvorba web stránok, tvorba webstránky, tvorba webstránok, tvorba webu